15 Ocak 2010  
Bültenimiz her ayın 1'inde ve 15'inde yayınlanır
  HABERLER / ETKİNLİKLER

Kadir Has Üniversitesini
360 derece görmek için
Üniversitemiz ile ilgili olan her türlü spor faaliyetini, bu bölümünde görebilirsiniz
Şirketiniz Hakkında Haberlerin Yayınlanmasını istiyorsanız.
danisma@khas.edu.tr
adresinden bize ulaşınız
.
[Bilgi İşlem Merkezi]
Bültenin size gönderilmesini istemiyorsanız. Mail'inizin Subject Bölümüne " Remove " yazıp
e-vision@khas.edu.tr
adresine yollayınız
.
Ulaşım Bilgileri

Kadir Has Kampüsü
Cibali / İSTANBUL
34083
Telefon :
(212) 533 65 32
(212) 533 57 65
Fax : (212) 534 07 41


Bahçelievler Kampüsü
Kadir Has Center
Mehmetcik Sok. No.1
34590 Bahçelievler / İstanbul
Telefon :
(212) 441 47 24
Fax : (212) 441 45 34


Selimpaşa Kampüsü
E-5 Üzeri Selimpaşa / İstanbul
Telefon :
(212) 713 90 08
(212) 713 90 01
(212) 731 90 01
Fax : (212) 731 57 37
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SPOR İLETİŞİMİ SERTİFİKA PROGRAMI
SPOR MEDYASINA YENİ DEĞERLER
KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR
ÇALIŞTAY : " İSTANBUL'UN YÜZEY VE YÜZEYALTI JEOLOJİ VERİLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE PAYLAŞILMASI "


TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi destağinde düzenlenen “İstanbul’ un Yüzey ve Yüzeyaltı Jeoloji Verilerinin Değerlendirilmesi ve Paylaşılması Çalıştayı” 29-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampus’ünde gerçekleştirilecektir.

Çalıştay kapsamında ilk iki gün Marmaray projesi kapsamında yapılan deniz ve kara sondajları ve bu sondajlarda elde edilen jeolojik ve arkeolojik veriler, Melen Projesi kapsamında yapılan mühendislik jeolojisi çalışmaları, Metro, karayolu vb amaçlı  tünel kazılarında yeraltı suyunun neden olduğu problemler ve İsanbul grovakları ve killerinde karşılaşılan mühendislik sorunları ele alınarak tartışılacaktır. Çalıştayın son gününde sabah oturumunda İstanbul’un kaya stratigrafi birimlerinin tanımlanması ve adlandırılmasında birlikteliğin sağlanmasının önemi ele alınacak, öğleden sonraki oturumlarda ise İstanbul il sınırları içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından sürdürülen Depreme Yönelik Mikro Bölgelendirme araştırmaları tanıtılacaktır. Sunumlar üniversite, İBB, özel sektör ve kamuda çalışan uzmanlar tarafından  yapılacaktır.

Tarih: 28-31 Ocak 2010, Saat: 09:00- 18:00, D Blok Büyük Salon
BASININ GÜNCEL SORUNLARI KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ' NDE DEĞERLENDİRİLDİ


10 Ocak Gazeteciler Günü Etkinlikleri çerçevesinde Kadir Has Üniversitesi akademisyenleri, Ekonomi Gazetecileri Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Konseyi, İstanbul Gazeteciler Derneği, Rotary 2420. Bölge Kulüpleri ve basının güçlü kalemleri  Basının Güncel Sorunları  konulu panelde biraraya geldiler.


Büyük fedakarlık ve özveri isteyen, çoğu zaman özel yaşamın bile önüne geçilerek yapılan gazetecilik mesleğinin günümüzde yaşadığı zorluklar, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması ve basın çalışanlarının haklarının evrensel standartlara kavuşturulması gibi  basının sahip olduğu güncel sorunları dile getirmek ve çözüm yolları bulmak için Kadir Has Üniversitesi akademisyenleri ve Türk Basınının usta kalemleri 13 Ocak Çarşamba günü biraraya geldi.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde düzenlenenen panele, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Yılmaz, Kadir Has Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Yeşilköy Rotary Kulübü Başkanı Uğur ÖZGÖKER, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Celal Toprak, Basın Konseyi 2.Başkanı Kenan Akın, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yrd. ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Bayraktar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Gezgin, gazeteci yazar Dr. Cüneyt Ülsever, Ekonomi Gazetecileri Derneği Genel Başkanı Celal TOPRAK ve İstanbul Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Engin Köklüçınar, Rotary 2420.Bölge Guvernoru Nuri Özgür, gazete sahibi ve gelecek dönem Guvernörü Fatih Saraçoğlu gibi önemli akademisyenler ve basın mensupları katıdı.


KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ - FORDHAM ÜNİVERSİTESİ EXECUTİVE MBA ÇİFT DİPLOMA PROGRAMI


3 kıtaya yayılan ve 22 ay sürecek olan programın İstanbul bacağı, 07 Ocak 2010 da başladı. Programın ilk dersi olan "Managerial Global Economics" Fordam Üniversitesi'nden Distinguished Prof. Dr. Dominick Salvatore tarafından Cibali kampusunda verildi.

Programa katılan finans, hukuk ve girişimcilik geçmişi olan öğrenciler çift diploma programının büyük bir bölümünü Kadir Has Üniversitesi'nde tamamlayacaklar. Programı 2011 yılında Bejing'deki Pekin Üniversitesi'nde tamamlanacak ve mezunlar hem Fordham Üniversitesi'nin hem de Kadir Has Üniversitesi'nin diplomalarını alacaklar.

Executive MBA Çift Diploma Program fikri ilk olarak dört yıl önce, Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenen bir konferansta ortaya atıldı. "Küresel Kalkınma ve Dijital Çağ" konulu konferansa Kadir Has Üniversitesi ve Fordham Üniversitesi beraber sponsor olmuşlardı. Bu etkinlik, üst düzeydeki öğrencilerin eğitimi için küresel bir program oluşturulma sözü ile sonuçlandı. Fordham'ın Executive MBA Programı, iş dünyasına meydan okuyan profesyoneller ve yöneticiler için tasarlandı. Program, öğrencilerin idari gelişmeleri için, iş yerlerinde uygulanabilir yöntemlerle kişisel portföyleri geliştirmesine odaklı. Dersler, Kadir Has ve Fordham Üniversiteleri öğretim üyeleri tarafından her ay bir hafta sonu Kadir Has Üniversitesi'nde ve diğer zamanlarda uzaktan eğitim yoluyla yapılacak. Fordham Üniversitesi öğretim üyeleri program dahilindeki dersleri vermek amacıyla Türkiye'ye gelecekler.

Executive MBA programının New York bacağı Kasım 2009'da yapılmış ve CNBC, New York Borsası, Nasdaq, Bloomberg, General Electric, Birleşmiş Milletler gibi ekonomi ve siyaset alanlarında önde gelen kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirilmişti.  Fodram Üniversitesi eğitim hayatına 1841 yılında 1 bina, 6 öğrenci ve 1 profesörle başladı. Bugün ise 10 fakülte, 14.700 öğrenci, 3 ayrı kampus, Londra ve Bejing'e uzanan programlara sahip. Kadir Has Üniversitesi Global Executive MBA Programıyla sizde Fordham ailesinin bir parçası olma fırsatını yakalıyorsunuz ve mükemmel akademik fırsatlardan yararlanıyorsunuz.


KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
ELEKTRONİK EVRAK KAYIT SİSTEMİNE GEÇTİ

Evrak Kayıt Sistemi Gelen Evrak - Giden Evrak – İç yazışma belgelerini numaralandırıp kaydetmekte, program yapılan kayıtlar doğrultusunda ve tanınan yetkilendirmeye göre düzeltme işlemlerine, her türlü inceleme - arama - sorgulama işlemlerine, evrağın veritabanında elektronik ortamda tutulmasına olanak sağlamaktadır.

SERGİ : " TÜRK RESİM SANATI'NIN BİR ASIRLIK ÖYKÜSÜ DEVAM EDİYOR "


REZAN HAS MÜZESİ,Türk Resim Sanatı'nın Öyküsünü anlatmaya  Ahu - Can Has Koleksiyonu ile devam ediyor. HSBC Bank A.Ş.'nin desteği ile gerçekleşen ,Türk Resim Sanatı'nın Bir Asırlık Öyküsü II "Türk Resminde Yüzyılın Tablosu"  Sergisi 19 Kasım 2009 - 30 Nisan 2010 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

REZAN HAS Müzesi, HSBC Bank A.Ş.'nin desteği ile sanat ve iş dünyasının önemli isimlerinden Ahu ve Can Has'ın daha önce sergilenmemiş ve merak edilen koleksiyonundan yola çıkarak; Türk Resim Sanatı'nın Bir Asırlık Öyküsü II "Türk Resminde Yüzyılın Tablosu"adlı bir sergi düzenliyor. Türk Resim Sanatına farklı örnekler eşliğinde yeni bir bakış açısı sunmayı hedefleyen sergi, aynı zamanda uzun yılların çabasıyla bir araya getirilmiş özel bir koleksiyonun da öyküsünü anlatıyor.

Türk Resim Sanatı tarihinin en iyi ve en önemli örneklerinden oluşan bu koleksiyon sergisinde; Fausto Zonaro, Alberto Pasini, Fabiust Brest gibi Oryantalist ressamlardan; Osman Hamdi, Şeker Ahmet, Halil Paşa, Mahmut Cûda ve Feyhaman Duran gibi Türk Resim Sanatı'nın önemli isimleri ile Çağdaş Ressamlardan Erol Akyavaş, Burhan Doğançay ve Kemal Önsoy gibi sanatçıların en iyi eserlerinden örnekler yer alacak. Seçilmiş 100 özel eserin iki ayrı salonda teşhir edileceği sergi, Oryantalistlerden, ilk Türk empresyonistlerine, D Grubu Ressamlardan, günümüze; Türk Resim Sanatının önemli eserlerini izleyici ile buluşturacak.

Sergide, Oryantalist dönemden başlayarak günümüze kadar farklı ressamların, dönemin sosyo-kültürel, ekonomik yapısını işledikleri eserler bir araya geliyor. Gündelik yaşam ve mimarinin yansıtıldığı bu eserler sayesinde, Türk Resim Sanatının gelişimine şahit olurken aynı zamanda bir tür tarih okuması olan bu sergi ile Türkiye'de modernizmin gelişiminin, Resim Sanatı bağlamında değerlendirilmesi amaçlanıyor.

   
Tarih: 19 Kasım 2009- 30 Nisan 2010, Saat: 09:00 -18:00 , Rezan Has Müzesi

HSBC Kültürel Değişim Programı Hakkında:

Dünyanın yerel bankası sloganını sahiplenen HSBC, Kültürel Değişim Programı ile dünyadaki farklı kültürleri tanıtılmasını teşvik etmek amacındadır.

Yüzbinlerce çalışanı ile dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca müşterisine hizmet vermekte olan HSBC Bank, farklı kültür ve değerlerin iş modelleri üzerindeki etkisine hergün tanık olmaktadır. Bu bilgi birikimi, HSBC için sürdürülebilir büyümenin temelini oluşturmaktadır.

Kültürel Değişim Programı, HSBC için müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlama ve büyüme hedeflerini gerçekleştirmede yararlı bir kaynak niteliğindedir. Bu bağlamda HSBC Kültürel Değişimi güzel sanatlardan yerel lezzetlere, dilden edebiyata kadar en geniş anlamda özümsemektedir.

 
 
 
© Kadir Has Üniversitesi