15 Nisan 2010, Sayı: 141
 
Bültenimiz her ayın 1'inde ve 15'inde yayınlanır
 
HABERLER / ETKİNLİKLER

Kadir Has Üniversitesini
360 derece görmek için


Üniversitemiz ile ilgili olan her türlü spor faaliyetini, bu bölümünde görebilirsiniz

Şirketiniz Hakkında Haberlerin Yayınlanmasını istiyorsanız.
danisma@khas.edu.tr
adresinden bize ulaşınız
.
Bültenin size gönderilmesini istemiyorsanız. Mail'inizin Subject Bölümüne " Remove " yazıp
e-vision@khas.edu.tr
adresine yollayınız
.


Ulaşım BilgileriKadir Has Kampüsü
Cibali / İSTANBUL
34083
Telefon :
(212) 533 65 32
(212) 533 57 65
Fax : (212) 534 07 41


Bahçelievler Kampüsü
Kadir Has Center
Mehmetcik Sok. No.1
34590 Bahçelievler / İstanbul
Telefon :
(212) 441 47 24
Fax : (212) 441 45 34


Selimpaşa Kampüsü
E-5 Üzeri Selimpaşa / İstanbul
Telefon :
(212) 713 90 08
(212) 713 90 01
(212) 731 90 01
Fax : (212) 731 57 37
 
DÜŞ ÇİZGİSİ 2010 ULUSLARARASI TASARIM OLİMPİYATLARI ÜNİVERSİTE KATEGORİSİNDE NURHAN KOÇAK YAPİRA ADLI PROJESİYLE BİRİNCİ OLDU

Güzel Sanatlar Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı 3. Sınıf öğrencisi Nurhan Koçak, Yapira (Yaratıcı Piramit) adlı projesiyle Düş Çizgisi 2010 Uluslararası Tasarım Olimpiyatları Üniversite Kategorisinde Birincilik Ödülüne Layık Görüldü.
Her yıl farklı farklı ülke ve kültürlerden bir çok öğrencinin yaratıcı projeleriyle katıldığı Düş Çizgisi Tasarım Olimpiyatları'nın 2010 finali 12-14 Nisan tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi. Uluslararası yarışma jürisi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite olmak üzere eserleri üç farklı kategorileride  değerlendirmeye  aldı. Öğrencimiz Nurhan Koçak, Yapira (Yaratıcı Piramit) adlı oyuncak projesiyle üniversite kategorisinde birincilik ödülünü aldı. Yapira, üç yaş üstü çocukların zeka gelişimini sağlamak ve 3

boyut algısını geliştirmek amacıyla tasarlanmış, farklı biçimler yaratılmasına olanak veren bir oyuncak projesi olarak uluslararası jürinin beğenisini kazandı.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ
PROF.DR. MUSTAFA AYDIN ÖĞRENCİLERLE
BİRARAYA GELDİ


Kadir Has Üniversitesi öğrencileri 12 Nisan Pazartesi günü D Blok Büyük Salon'da yeni rektörleri Prof. Dr Mustafa Aydın ile buluştu. Kadir Has Üniversitesi Fakülteleri, Öğrenci Kulüpleri, Öğrenci Konseyi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Hazırlık Okulu, Meslek Yüksekokulları temsilcilerinin katıldığı 350 kişilik öğrenci grubu, Rektör Prof Dr Mustafa Aydın'ın yaptığı konuşma sonrasında taleplerini dile getirdi. Oldukça sıcak geçen buluşma esnasında başarılı öğrencilere ödülleri de Öğrenci Konseyi Başkanı ve Rektör tarafından sunuldu.


SİYASAL PARTİ ÖZGÜRLÜKLERİ ve GÜNCEL
ANAYASA PAKETİ


Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen "Siyasal Parti Özgürlükleri ve Güncel Anayasa Paketi" paneline Prof.Dr. Fazıl Sağlam, Prof.Dr. Oktay Uygun ve Yrd.Doç.Dr. Olgun Akbulut konuşmacı olarak katılmışlardır.  

Prof. Sağlam, konuşmasında  siyasal parti kapatmalara ilişkin yeni anayasa paketinin esasa ilişkin değil usule ilişkin değişiklikler düzenlediğini, oysa olması gerekenin bunun tam tersi olduğunu ifade etmiştir.  

Yrd.Doç.Dr. Akbulut, gelişmiş batı demokrasilerinde artık şiddete başvurulmadıkça siyasi partilerin kapatılmasının mümkün olmadığını, Türkiye'de bu alanda yapılacak değişikliklerin de içeriğine şiddet unsurunun girmesi gerektiğini ifade etmiştir.  

Prof. Uygun ise, yeni anayasa paketinde partilerin kapatılması davasının açılmasının Meclis'deki bir Komisyon'un kararına bırakıldığını, oysa savcılığın siyasi bir örgütten bu konuda izin almaması gerektiğini, henüz iddianamenin dahi hazırlanmadığı bir aşamada Komisyon'un bu konuda sağlıklı bir karar vermesinin imkansız olduğunu, doğru yöntemin Meclis'in belli sayıdaki üyesinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'na başvurması üzerine savcılığın soruşturma başlatması olduğu görüşünü ifade etmiştir.


"BİREYSEL SİLAHLANMA" PUSULA'DA


Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr.Gör. Mithat Bereket ve Pusula Akademisi'nin hazırladığı, Pusula Haber Programı'nda bu hafta, bireysel silahlanma konusu işleniyor.

Yeni "Silah Kanunu Tasarısı" TBMM'nin gündeminde. AB Mevzuatına uygun hale getirilmesi amaçlanan tasarı, sivil toplum örgütlerine göre bireysel silahlanmayı daha da kolaylaştıracak. Her yıl binlerce insan bilinçsiz silahlanma nedeniyle hayatını kaybediyor. Mithat Bereket ile Pusula, yeni yasa tasarısını ve bireysel silahlanmanın etkilerini uzmanların gözünden ekrana taşıyacak.

Mithat Bereket ile Pusula, 22 Nisan Perşembe akşamı, TRT 1'de...


İMKB BAŞKANI HÜSEYİN ERKAN ÜNİVERSİTEMİZDEYDİ


İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Sayın Hüseyin ERKAN, Üniversitemizde Türk Sermaye Piyasalarında Güncel Gelişmeler konulu bir konferans verdi.

Üniversitemiz Uluslararası Finans Bölümü, sermaye piyasasının önemli isimlerinin katılımıyla düzenlediği konferanslar ile Türk sermaye piyasasını mercek altına aldı. Bu çerçevede, geçen hafta Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) Genel Müdürü Çetin Ali DÖNMEZ'i konuk eden Uluslararası Finans Bölümü'nün bu kez konuğu İMKB Başkanı Hüseyin ERKAN oldu.

Uluslararası Finans Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Hüseyin BİLGİN'in kısa sunuşunun ardından söz alan İMKB Başkanı ERKAN, Türk sermaye piyasalarındaki güncel gelişmeleri Üniversitemiz öğrencileriyle paylaştı. Küresel krize rağmen, İMKB'nin performansının gayet iyi olduğunun altını çizen ERKAN, İMKB'nin gelişen piyasalar arasında 2. sırada, dünyada ise 5. sırada olduğunu belirtti. Borsa indeksinde iniş çıkışların yaşanmasının çok doğal olduğuna dikkat çeken İMKB Başkanı, İMKB performansının 2010 yılında da iyi olacağını söyledi.


YAPILAN KAMUOYU ARAŞTIRMASINDA TÜRK HALKININ TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SORUNUNU TERÖR OLARAK GÖRDÜKLERİ AÇIKLANDI


Kadir Has Üniversitesi'nin Türkiye'yi temsil eden 26 ilde gerçekleştirdiği kamuoyu araştırmasında, Türk halkının Türkiye'nin en büyük sorununu terör olarak gördükleri açıklandı.


Kadir Has Üniversitesi'nin Türkiye'yi temsil eden 26 ilde (Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Van, Zonguldak) gerçekleştirdiği kamuoyu araştırmasında, Türk halkının Türkiye'nin en büyük sorununu hala "terör" olarak gördüğü ortaya çıktı.  Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Banu Baybars Hawks tarafından yürütülen araştırmada ayrıca Türk halkının gelecek 10 yıl içinde Türkiye'nin en büyük sorununun yine "terör" olacağını düşündüğünü gösterdi.

Terörü, hem kısa hem de uzun dönemdeki beklentiler açısından "İşsizlik" ve "Ekonomik Kriz" takip ediyor. Siyasi gündem ile ilgili pek çok diğer konunun ise halkın gündeminde olmadığı ortaya çıktı. Türkiye'de terörle mücadelede en etkin rolün sahibi olarak "Ordu" görülürken, terörle mücadele görevini üstlenmesi istenen güçlerin başında halk yine ordu'yu gösterdi. Ayrıca en güvenilir kurum olarak "Ordu" birinci sırada yer alırken, "Polis/Kolluk Güçleri" ve "Cumhurbaşkanlığı" sıralamada yer alıyor.

Araştırmaya yanıt verenlerin %64.6'sı Türkiye'nin önündeki sorunların çözülebileceğine inanmadığını ve terör başta olmak üzere sorunların baş sorumlusu olarak dış güçleri gördüğünü açıkladı. Kadir Has Üniversitesi toplum ve siyasette ortaya çıkan yeni eğilimler çerçevesinde tekrarlanacak olan araştırmaları sayesinde önümüzdeki aylarda konu ile ilgili karşılaştırma yapma imkanı da sağlayacak

Terörün Etkileri Araştırma Özeti


TÜRKİYE ÜNİVERSİTELERARASI TENİS ŞAMPİYONASINDA ÜNİVERSİTEMİZ KIZ VE ERKEK TAKIMLARI ŞAMPİYON OLDU


Türkiye üniversite sporları federasyonunca 29 Mart-05 Nisan 2010 tarihleri arasında Antalya'da organize edilen Türkiye Üniversiteler arası tenis şampiyonasında üniversitemiz kız ve erkek takımları gruplarındaki tüm maçları kazanarak şampiyon olup, bir üst lige( birinci lige) çıktı

Türkiye geneli 60 üniversiteden toplam 300 öğrencinin katıldığı şampiyonada alınan başarılı sonuç sonrasında sporcularımıza şampiyonluk kupalarını federasyon başkanı Prof. Dr. Kemal Taner Tarafından verildi

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ TAKIM LİSTESİ:

KIZ
1-AYŞE ECE YAVUZ - MİLLİ  (İŞLETME FAK.) 
2-GÜLŞAH İŞLEREL  (MÜHENDİSLİK FAK.)  
3-CANSU ERDOĞAN (İ.İ.B.F. FAK.)   

ERKEK
1-MURATCAN ÜÇEYLER (MÜHENDİSLİK FAK.)
2-ERMAN OVACIK (İ.İ.B.F. FAK.)
3-YUSUF ERTÜR (İLETİŞİM FAK.)


MUTFAK TASARIM SÜRECİ :
ANALİZ, KARAR, PLANLAMA

Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğretim üyesi  Yrd. Doç. Dr. Deniz A.Yazıcıoğlu tarafından yazılan ve mutfak tasarımına metodik bir yaklaşım getiren bu kitap, ölçü alınmasından planlamaya tüm aşamalarda tasarımcılara yol göstermeyi amaçlıyor. Fiziksel koşulların analizi, bütçe öngörüsü, stil, malzeme ve renk seçimi konularını kapsayan bölümlerin ardından, planlama süreci ve geleceğin mutfak donanımları 160 fotoğraf ve 17 teknik çizim eşliğinde ele alınıyor. Ayrıca kitabın sonunda doğru verilere ulaşılmasında tasarımcıların işini kolaylaştıracak ölçülendirme ve mekan analizi gibi konulara yönelik formlar da mevcuttur.Uzun soluklu bir araştırma, uygulama deneyimi ve
profesyonel birikimin ürünü olan; Mutfak Tasarım Süreci: Analiz, Karar, Planlama, Türkçe'de bu kapsamda hazırlanan ilk kitap niteliğindedir.


DEMET ŞENER KUTLUAY ve İBRAHİM KUTLUAY
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU


Demet Şener Kutluay ve İbrahim Kutluay, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde, "Liderlik, Takım Oyunu ve Aile" temaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Kutluay çifti,  öğrencilerin basketbol ve aile hayatı ile ilgili sordukları soruları tüm içtenlikleriyle cevaplandırdı.


KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ GELENEKSEL BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ŞENLİĞİ TEKNOLOJİ TRENDLERİNİ BELİRLİYOR

Kadir Has Üniversitesi bu yıl 8. kez düzenlenecek olan Bilişim Teknolojileri Şenliği ile, Türkiye'ye çağ atlatacak bilişim sektörünü gençlerle buluşturuyor ve yeni dünya düzeninde bilişim dünyasının lokomotif sektörlerden birisi olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bilişim teknolojilerinin kullanımının arttırılması ve bu teknolojiyi kullanacaklara en iyi seviyede eğitim verilmesini hedefleyen Kadir Has Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Şenliği sektörün yeniliklerini, en son teknoloji ürün ve uygulamalarını bir şenlik havasında teknoloji tutkunları ile buluşturuyor.

Deneyim, bilgi, eğitim ve teknolojiyi yine bir araya getiren Kadir Has Üniversitesi, 28, 29 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan 8. Bilişim Teknolojileri Şenliği' nde öğrencileri ve binlerce teknoloji severi bilişim sektörünün önde gelen firmaları ile yakınlaştırıyor. Yeni teknolojileri, ürün ve firma tanıtımlarını, farklı eğitimler, seminerler, teknolojik oyun ve eğlence parkı etkinlikleri ile gerçek bir şenlik havasında yaşatacak olan 8. Bilişim Teknolojleri Şenliği, sektörünün en prestijli ödül törenlerinden birisi olarak kabul edilen "Yılın En HAS Bilişimcileri Ödül Töreni" ile sona erecek.


KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ " PROJENİ KAP GEL" İLE KAPILARINI GELECEĞİN MÜHENDİS VE BİLİM ADAMLARINA AÇIYOR


Kadir Has Üniversitesi, lise öğrencilerinin bilim projelerine destek olup  evsahipliği yapacağı "Projeni Kap Gel" Liselerarası Proje  yarışması ile    geleceğin özgün ve yeni buluşlarını bugünden  hayata geçiriyor.  

Fen Bilimleri ve Mühendislik alanında tüm lise öğrencilerinin katılabileceği Projeni Kap Gel yarışmasında, öğrenciler ürün geliştirme ve tasarım becerilerini gün ışığına çıkarıyor. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, okul müdürleri ve rehber öğretmenleri ile iletişime geçerek, en fazla 3 kişiden oluşturacakları takımları ve rehber öğretmenleri eşliğinde projelerini değerlendirme kuruluna hazırlayacakları posterler ile sunacaklar. Sunumlar için gerekli tüm donanım ve yazılım ortamı Kadir Has Üniversitesi tarafından sağlanacak.  

Projelerin özgünlük, yaratıcılık, yeni buluşlar, geliştirmeye açıklık, kullanım kolaylığı, yararlılık, farklı ortamlarda çalışabilme, poster ve poster performansı gibi kriterler göz önüne alınarak değerlendirileceği Projeni Kap Gel yarışmasında, öğrenciler Kadir Has Üniversitesi'nin eşsiz kütüphanesi ve laboratuarlarından yararlanabilecek. 

Projeni Kap Gel yarışmasında dereceye giren geleceğin dahileri, Kadir Has Üniversitesi tarafından değerli hediyelerle ödüllendirilecek. Yarışmada birinci olan projenin 3 üyesi ve proje danışmanı öğretmenine dizüstü bilgisayar hediye edilecek. Proje özetleri 19 Nisan 2010 tarihine kadar teslim edilebilecek ve ödül töreni 30 Nisan 2010 tarihinde yapılacak. Her alanda eğitime sağladığı desteğe devam eden Kadir Has Üniversitesi Projeni Kap Gel yarışması ile, geleceğin özgün ve yeni buluşlarını bugünden hayata geçirmek isteyen tüm lise öğrencilerini, yeteneklerini sergilemeleri ve geleceklerine doğru yön verebilmeleri için bu değerli projenin bir parçası olmaya davet ediyor.

Detaylı bilgi için
sites.khas.edu.tr/projenikapgel
(212) 533 65 32 /  1222 Pınar Özdemir
arsan@khas.edu.tr
Yrd.Doç.Dr. Taner Arsan


SEMİNER: " CEZA HUKUKU "
Doç.Dr. Mahmut Koca

Tarih:
15-16 Nisan 2010
Saat: 09:00 -18:00, D Blok Büyük Salon


SEMİNER: " TÜRK ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANELERİNİN KAYNAK PAYLAŞIMI FAALİYETLERİNDE
YENİ YAKLAŞIMLAR "
KITS (KÜTÜPHANELER İŞBİRLİĞİ TAKİP SİSTEMİ)
Ertuğrul Çimen (Kadir Has Üniversitesi), Ayhan Tuğlu (Bahçeşehir Üniversitesi), Mehmet Manyas (Sabancı Üniversitesi), Sema Çelikbaş (İstanbul Teknik Üniversitesi), Zeki Çelikbaş (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Tarih:
16 Nisan 2010
Saat:
09:00 -18:00, Salon FenerSEMİNER: " COMPUTER-AIDED BIO-MIMETIC DESIGN OF 3-DIMENSIONAL HETEROGENEOUS ACTIVE "
Dr. Bahattin Koç

Tarih:
20 Nisan 2010
Saat:
15:00 -17:00, Salon FenerSEMİNER: " KÜRESEL İKTİSADİ KRİZ ve DEĞERLER "
Prof. Dr. Mehmet Altan, Doç. Dr. Mustafa Özel, Doç. Dr. Sedat Aybar,
Dr. Cengiz Ceylan, Gazeteci Ali Bulaç

Tarih:
22 Nisan 2010
Saat:
13:00 -15:00, Salon FenerFİLM GÖSTERİMİ : "AFRİKA SİNEMA GÜNLERİ "

Tarih:
27 Nisan 2010 , Saat: 12:30 -15:30, D Blok Sinema A
Tarih:
28 Nisan 2010 , Saat: 09:00 -10:30, D Blok Sinema AAB-TÜRKİYE İLİŞKİLERİNDE ÖN YARGILARIN AŞILMASINDA SİVİL TOPLUM ve İLETİŞİMİN ÖNEMİ

9.30-10.00 Kahve Kayıt
10.00 Açılış

Sn.Yrd. Doç. Dr. Uğur ÖZGÖKER KHU ABAUM Müdürü
Sn.Prof. Dr. Mustafa AYDIN KHU Rektörü
Sn. Mevlüt ÇAVUŞOĞLU Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Başkanı(*)
Sn. Egemen BAĞIŞ Devlet Bakanı ve Başmüzakereci (*)

Panel Başkanı
Sn.B.E. Ziya Müezzinoğlu Türkiye-Avrupa Vakfı (TAV) Yönetim Kurulu Başkanı

Panelistler
Sn.Prof. Dr. Haluk KABAALİOĞLU Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı  
İktisadi Kalkınma Vakfı ( IKV) Yönetim Kurulu Başkanı
Sn. Zeynep GÖĞÜŞ Gazeteci, ZEGO İletişim Kurucusu ve Başkanı
Sn. B.E. Volkan VURAL Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği ( TÜSİAD) Yönetim
Kurulu Üyesi, ABGS Kurucu Genel Sekreteri
Sn.Prof. Dr. Haluk GÜNUĞUR Türkiye AB Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Sn. Pınar ECZACIBAŞI Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu
Başkanı

12.30- 13.00 Değerlendirme

Sn. Serdar DİNLER Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Birliği Türkiye Temsilcisi

13.30- Soru- Cevap 
14.00 -Kapanış
AB Günü kutlaması ve panel kapsamında "Türkiye'nin 50 Yıllık AB Macerası" isimli
gazete 1.sayfalarından oluşan özel bir sergi açılışı yapılacaktır.

(*) Teyit beklenmektedir.

AB Araştırma ve Uygulama Merkezi (ABAUM)

İletişim Bilgisi:

Deniz KOZAT
E-posta: abaum@khas.edu.tr
Tel:0212-533 65 32/1127-1609
Faks:0212 533 65 15

Tarih: 10 Mayıs 2010
Saat:
09:30 -14:00, Salon CibaliSERGİ : " TÜRK RESİM SANATI'NIN BİR ASIRLIK ÖYKÜSÜ DEVAM EDİYOR "


REZAN HAS MÜZESİ,Türk Resim Sanatı'nın Öyküsünü anlatmaya  Ahu - Can Has Koleksiyonu ile devam ediyor. HSBC Bank A.Ş.'nin desteği ile gerçekleşen ,Türk Resim Sanatı'nın Bir Asırlık Öyküsü II "Türk Resminde Yüzyılın Tablosu"  Sergisi 19 Kasım 2009 - 30 Nisan 2010 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

REZAN HAS Müzesi, HSBC Bank A.Ş.'nin desteği ile sanat ve iş dünyasının önemli isimlerinden Ahu ve Can Has'ın daha önce sergilenmemiş ve merak edilen koleksiyonundan yola çıkarak; Türk Resim Sanatı'nın Bir Asırlık Öyküsü II "Türk Resminde Yüzyılın Tablosu"adlı bir sergi düzenliyor. Türk Resim Sanatına farklı örnekler eşliğinde yeni bir bakış açısı sunmayı hedefleyen sergi, aynı zamanda uzun yılların çabasıyla bir araya getirilmiş özel bir koleksiyonun da öyküsünü anlatıyor.

Türk Resim Sanatı tarihinin en iyi ve en önemli örneklerinden oluşan bu koleksiyon sergisinde; Fausto Zonaro, Alberto Pasini, Fabiust Brest gibi Oryantalist ressamlardan; Osman Hamdi, Şeker Ahmet, Halil Paşa, Mahmut Cûda ve Feyhaman Duran gibi Türk Resim Sanatı'nın önemli isimleri ile Çağdaş Ressamlardan Erol Akyavaş, Burhan Doğançay ve Kemal Önsoy gibi sanatçıların en iyi eserlerinden örnekler yer alacak. Seçilmiş 100 özel eserin iki ayrı salonda teşhir edileceği sergi, Oryantalistlerden, ilk Türk empresyonistlerine, D Grubu Ressamlardan, günümüze; Türk Resim Sanatının önemli eserlerini izleyici ile buluşturacak.

Sergide, Oryantalist dönemden başlayarak günümüze kadar farklı ressamların, dönemin sosyo-kültürel, ekonomik yapısını işledikleri eserler bir araya geliyor. Gündelik yaşam ve mimarinin yansıtıldığı bu eserler sayesinde, Türk Resim Sanatının gelişimine şahit olurken aynı zamanda bir tür tarih okuması olan bu sergi ile Türkiye'de modernizmin gelişiminin, Resim Sanatı bağlamında değerlendirilmesi amaçlanıyor.

   
Tarih: 19 Kasım 2009- 30 Nisan 2010, Saat: 09:00 -18:00 , Rezan Has Müzesi

HSBC Kültürel Değişim Programı Hakkında:

Dünyanın yerel bankası sloganını sahiplenen HSBC, Kültürel Değişim Programı ile dünyadaki farklı kültürleri tanıtılmasını teşvik etmek amacındadır.

Yüzbinlerce çalışanı ile dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca müşterisine hizmet vermekte olan HSBC Bank, farklı kültür ve değerlerin iş modelleri üzerindeki etkisine hergün tanık olmaktadır. Bu bilgi birikimi, HSBC için sürdürülebilir büyümenin temelini oluşturmaktadır.

Kültürel Değişim Programı, HSBC için müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlama ve büyüme hedeflerini gerçekleştirmede yararlı bir kaynak niteliğindedir. Bu bağlamda HSBC Kültürel Değişimi güzel sanatlardan yerel lezzetlere, dilden edebiyata kadar en geniş anlamda özümsemektedir.

 
© Kadir Has Üniversitesi