01 Mayıs 2010, Sayı: 142
 
Bültenimiz her ayın 1'inde ve 15'inde yayınlanır
 
HABERLER / ETKİNLİKLER

Kadir Has Üniversitesini
360 derece görmek için


Üniversitemiz ile ilgili olan her türlü spor faaliyetini, bu bölümünde görebilirsiniz

Şirketiniz Hakkında Haberlerin Yayınlanmasını istiyorsanız.
danisma@khas.edu.tr
adresinden bize ulaşınız
.
Bültenin size gönderilmesini istemiyorsanız. Mail'inizin Subject Bölümüne " Remove " yazıp
e-vision@khas.edu.tr
adresine yollayınız
.


Ulaşım BilgileriKadir Has Kampüsü
Cibali / İSTANBUL
34083
Telefon :
(212) 533 65 32
(212) 533 57 65
Fax : (212) 534 07 41


Bahçelievler Kampüsü
Kadir Has Center
Mehmetcik Sok. No.1
34590 Bahçelievler / İstanbul
Telefon :
(212) 441 47 24
Fax : (212) 441 45 34


Selimpaşa Kampüsü
E-5 Üzeri Selimpaşa / İstanbul
Telefon :
(212) 713 90 08
(212) 713 90 01
(212) 731 90 01
Fax : (212) 731 57 37
 
" KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ TÜRK FİLM ARAŞTIRMALARINDA YENİ YÖNELİMLER KONFERANSI, SİNEMA DÜNYASINA FARKLI DEĞERLER KATIYOR "

Sinema daima yeniyi takip eder. İtalyan Yeni Gerçekçilerden, yeni dalgalara, renkli filmlerden IMAX 3D sinema salonlarına seyircileri sürükleyen yenilikler sinemacıları ve araştırmacıları da peşinden sürüklemiştir. Türk sinemasının akademisyenlerini, sinemacıları ve sinemaseverlerini bir araya getirerek, Türkiyede sinema araştırmalarına yeni açılımlar kazandırmak ve daha üretken bir eleştirel platform oluşturmak amacıyla düzenlenen Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler konferansı bu sene onbirinci kez düzenleniyor. 1999 yılından beri Prof.Dr. Deniz Bayrakdar'ın öncülüğünde her yıl çok sayıda uluslararası sinemacı ve akademisyenin katıldığı konferans, bu sene 6-8 Mayıs 2010 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Konferansının bu yıl konusu "Sinema ve Yeni"  olarak belirlendi. Yeniyi yeniden tanımlayan ve eskiyi yeni gözle yorumlamayı, sınırları genişletmeyi amaçlayan konferans, her yıl olduğu gibi sinema dünyasına farklı değerler katmaya devam edecek. Konferans sunumları ayrıca son 10 yıldır Bağlam yayınlarından kitap olarak yayınlanmaktadır.

Önceki yıllarda Dudley Andrew, Frank Tomasulo, John Hill, Dina Iordonova ve Seth Feldman'ın ana konuşmacı oldukları konferansta bu yılın konuşmacısı Kanada Ryerson Üniversitesi'nden Prof. Dr. Murray Pomerance olacak. Johnny Depp'ten Alfred Hitchcock'a ve Yüzüklerin Efendisi serisine kadar çeşitli konularda 100den fazla makale ve 20 kitap yazarı olan Murray Pomerance yeni görsel ve işitsel teknolojilerin sinemaya olan etkisini tartıştığı "Eski Etkiler, Yeni Etkileşimler: Yeni Binyılda Özel Efektler Sineması" başlıklı konuşmasını yapacak.

Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler konferansında geçen yıl aramızdan ayrılan Halit Refiğ ve Ahmet Uluçay gibi Türk sinemasının usta isimleri anısına paneller düzenlenecek. Kaybettiğimiz bu yönetmenlerin Türk sinemasına yaptığı katkılar bu usta yönetmenlerle çalışmış Ezel Akay, Derviş Zaim ve Yeşim Ustaoğlu gibi yönetmenler ve Müjde Ar, Can Gürzap ve Hülya Koçyiğit'in eşliğinde tartışılacak. Konferansta ayrıca Togan Gökbakar Levent Kazak ve BKM Mutfaktan usta yönetmen, senarist ve oyuncuların katılımıyla yeni güldürü sinemasının özellikleri tartışılacak.

Bu yılki konferansta oluşan temalarda Türk sinemasında yeninin tanımını Prof.Dr. Tül Akbal Süalp ile Zahit Atam, Aslı Daldal, Fuat Erman ve Savaş Arslan yer alacaklar. Panellerde ise yeni belgesel gerçekçilik Eylem Kaftan moderatörlüğünde Petra Holzer, Ethem Özgüven, Ozan Adam, Ayşegül Taşkent, Seray Genç ve Erkan Büker eşliğinde yapılacak. Yeni izleyiş, yeni anlatım teknikleri,yeni yöntem arayışları, yeni yapımlar, yeni mecralar ve sinema-yeni medya ilişkilerinin tartışlacağı oturumlarda Gülengül Altıntaş, Gözde Onaran, Zeynep Dadak, Övgü Gökçe, Eylem Atakav, Özüm Ünal, Hilal Erkan, Nezih Orhon, Canan Balan, Okan Ormanlı ve yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerden toplam 50 katılımcı sunum yapacaklar. Konferansta ayrıca Reha Erdem üzerine özel bir oturum düzenlenecek. Fırat Yücel, Fatih Özgüven, Senem Aytaç, Gülengül Altıntaş, Aslı Özgen ve Hakkı Kurtuluş Reha Erdem sinemasında tedirginlik, arada kalmışlık, zaman ve beden ilişkisi gibi konuları tartışacaklar.

Konferansta geçen yıl kaybettiğimiz uluslararası sinema kuramına katkıda bulunan Robin Wood'un sinema kuramına ve araştırmalarına katkısına dair Selim Eyüboğlu'nun özel sunumu olacaktır. Tül Akbal Süalp yönetiminde Hopa gezici film atölyesi filmlerinin özel gösterimleri olacaktır. Tüm sinemaseverleri 6-8 Mayıs arası Kadir Has Üniversitesine bekliyoruz.

http://sites.khas.edu.tr/sinemaveyeni/

8. KADİR HAS KOŞUSU'NDA SPOR VE SOSYAL SORUMLULUK BİRARADA


Bu yıl 8. Kez düzenlenen, Kadir Has Üniversitesi üniversiteler ve liselerarası Kadir Has Koşusu, 2 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan sporcu öğrencilerde 2009 - 2010 eğitim öğretim yılında alınmış atletizm lisansı zorunluluğu olan 8. Kadir Has Koşusu'nda 5000 metre mesafeli üniversiteli ve liseli erkekler startı saat 10.00'da, 2500 metre mesafeli üniversiteli ve liseli bayanlar startı ise saat 10.30'da Kadir Has Üniversitesi önünden verildi.

Bu sene düzenlenen yarışlara katılan liseli ve üniversiteli öğrencilerin yanı sıra Kadir Has Üniversitesi Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında Kadir Has Üniversitesi öğrencileri, akademik - idari kadro ve Adım Adım Oluşumunun da  katıldığı "Sosyal Sorumluluk İçin Adım Adım" özel etabı saat 11.00'da koşuldu. Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mustafa Aydın'ın da katıldığı bu etaptan elde edilecek gelir Cibali İlköğretim Okulu'nun ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanılacak.   Prof. Dr. Mustafa Aydın, ödül törenindeki konuşmasında İstanbul'da koşu organizasyonu gerçekleştiren tek üniversite olmanın hem üzücü hem de gurur verici bir durum olduğunu belirterek, diğer üniversitelerin de ilerleyen zamanlarda bu tarz spor etkinlikleri gerçekleştirmesini temenni etti. 

Yarış Sonuçları ve Detaylar için tıklayınız...


GELECEĞİN MÜHENDİS VE BİLİM ADAMLARI "PROJENİ KAP GEL" İLE KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ'NDE BİRARAYA GELDİ


Kadir Has Üniversitesi'nin lise öğrencilerinin bilim projelerine destek olup  evsahipliği yaptığı "Projeni Kap Gel" Liselerarası Proje yarışması ile    geleceğin özgün ve yeni buluşları bugünden hayata geçirilme şansı yakaladı.

Fen Bilimleri ve Mühendislik alanında lise öğrencilerinin katıldığı Projeni Kap Gel yarışmasında, öğrenciler ürün geliştirme ve tasarım becerilerini adeta gün ışığına çıkarttı. Yeteneklerini sergilemeleri ve geleceklerine doğru yön verebilmeleri için bu değerli projenin bir parçası olan öğrenciler, Projeni Kap Gel yarışmasında Kadir Has Üniversitesi'nin eşsiz kütüphanesi ve laboratuarlarından faydalandılar.

Projelerin özgünlük, yaratıcılık, yeni buluşlar, geliştirmeye açıklık, kullanım kolaylığı, yararlılık, farklı ortamlarda çalışabilme, poster ve poster performansı gibi kriterler göz önüne alınarak değerlendirildiği Projeni Kap Gel yarışmasında, birinciliği  "Kızılötesi Tarayıcı" projesini hazırlayan Heybeliada Deniz Lisesi öğrencileri Samet Dağlı ve Mert İdacı kazandı. Danışmanlığı Şevket Gündüz ve Kemal Kaymak tarafından yapılan proje ile Deniz Lisesi öğrencileri ve danışman öğretmenlerine Kadir Has Üniversitesi tarafından dizüstü bilgisayarlar hediye edildi.

"Küresel Tekerlek" adlı projeleri ile yarışmaya katılan Bursa Polis Koleji öğrencileri Veli Dönmez ve Enes Özgör ile danışman öğretmenleri Ali Can, "Yonca Bitkisinin Bazı Bakteri İnokulasyonlarının Kontrollü Şartlar Altında Büyümesi ve Kimyasal Kompozisyonu Üzerine Etkileri" araştırması ile Selimiye Tarım Meslek lisesi öğrencileri Batuhan Başak, Melis Seven, Ebru Tezcan ve danışman öğretmenleri Mustafa Katı, "Düşey Eksenli Yel Kapanlarında Verimin Arttırılması" konulu projesi ile Heybeliada Deniz Lisesi öğrencisi Erhan Küçükbostancı Projeni Kap Gel Yarışmasında mansiyon almaya hak kazanarak taşınabilir DVD Player ve MP3 Çalar gibi hediyelerin sahibi oldu.

BİRİNCİ PROJE
 

 

KIZILÖTESİ TARAYICI, DENİZ LİSESİ
SAMET DAĞLI  ve MERT İDACI
DANIŞMANLAR: ŞEVKET GÜNDÜZ ve KEMAL KAYMAK
MANSİYONLAR

 

 

KÜRESEL TEKERLEK, BURSA POLİS KOLEJİ
VELİ DÖNMEZ ve ENES ÖZGÖR
DANIŞMAN: ALİ CAN
YONCA BİTKİSİNİN BAZI BAKTERİ İNOKULASYONLARININ KONTROLLÜ ŞARTLAR ALTINDA BÜYÜMESİ VE KİMYASAL KOMPOZİSYONU ÜZERİNE ETKİSİNİN ARAŞTIRILMASI, SELİMİYE TARIM MESLEK LİSESİ
BATUHAN BAŞAK, MELİS SEVEN ve EBRU TEZCAN
DANIŞMAN: MUSTAFA KATI
DÜŞEY EKSENLİ YEL KAPANLARDA VERİMİN ARTTIRILMASI, DENİZ LİSESİ
ERHAN KÜÇÜKBOSTANCI
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ŞENLİĞİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ANKET SONUCUNDA YILIN EN HAS BİLİŞİMCİLERİ BELİRLENDİ


Sektörünün en prestijli ödüllerinden birisi olarak kabul edilen ve bilişim teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştırmak, yeni teknolojileri gençlere tanıtmak amacıyla bu yıl 8. kez gerçekleştirilen Kadir Has Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Şenliği kapsamında düzenlenen yılın En HAS Bilişimcileri belirlendi. Kadir Has Üniversitesi öğrencileri tarafından oluşturulan ve oylanan anket sonucunda ödüle layık görülen 2010 Yılının En "HAS" Bilişimcileri  29 Nisan Perşembe günü saat 11.00'da KHÜ Cibali Kampüsü - Haliç Salonu'nda yapılan törenle ödüllerini aldı.

1. En Çok Beğenilen Popüler Bilişim Dergisi

CHIP

2. En Çok Beğenilen Geniş Band Internet Servis Sağlayıcı

TT-NET

3. En Çok Beğenilen Yenilikçi Bilişim Ürünü

Apple iPHONE 3Gs

4. En Çok Beğenilen BT Eğitim Merkezi

BilgeADAM

5. En Çok Beğenilen Perakende Teknoloji Satış Noktası

MediaMarkt

6. En Çok Beğenilen Dizüstü Bilgisayar Markası

TOSHIBA

7. En Çok Beğenilen Masaüstü Bilgisayar Markası

HP

8.En Çok Beğenilen 3G İletişim Çözümü

Turkcell-VINN

9. En Çok Beğenilen Online Alışveriş Sitesi

hepsiburada.com

10. En Çok Beğenilen İnsan Kaynakları Sitesi

kariyer.net

11. En Çok Beğenilen Havayolu Web Sayfası

THY

12. En Çok Beğenilen Internet Bankacılığı

GARANTİ BANKASI

13. En çok Beğenilen Bilişim-Paylaşım Forumu

donanimhaber.com

14. En çok Beğenilen Spor Sitesi

fanatik.com.tr

15. En çok Beğenilen Antivirüs Programı

Ad-Aware

16. Resmi Web Sitesi En çok Beğenilen Müzik Grubu

MFÖ


Detaylar için tıklayınız...
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN BELİRLENEN 2009 YILININ
EN HAS İSİMLERİ ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU


Kadir Has Üniversitesi öğrencileri tarafından belirlenen 2009 yılının En HAS İsimleri ödüllerine kavuştu
.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has "En Has İsimler"in herhangi bir juri ya da üniversite yönetimi tarafından seçilmediğini; tamamen öğrencilerin tercihleriyle belirlendiğini söyleyerek, "Bu seçimi, üniversitemizin öğrencilerine, geleceğimizin  teminatı gençlerimize yaptırıyoruz. Çünkü onların değer yargıları  çok  daha  çağdaş. Kısacası  gençler,  tutuculuktan  uzak" şeklinde konuştu.

Yaklaşık 10 bin öğrencinin oy kullanarak belirlediği "En Has İsimler" listesi 12 kategorinin yanı sıra onur ödülü ve özel ödülleri de kapsıyor. Uğur Dündar, Abbas Güçlü, Saba Tümer, Oya Başar, Serhan Yavaş, Bengü, Murat Dalkılıç gibi ünlülerin katıldığı törende ödül alanların renkli ve esprili konuşmaları öğrenciler tarafından coşkuyla karşılandı.

2009 Yılının En Has İsimleri

 • 2009 Yılının En " Has " Gazetesi ( Hürriyet )
 • 2009 Yılının En " Has " Köşe Yazarı ( Elif Şafak )
 • 2009 Yılının En " Has " Ana Haber Bülteni ( Star Tv Ana Haber Bülteni - Uğur Dündar )
 • 2009 Yılının En " Has " Spor Programı ( Yüzde Yüz Futbol NTV )
 • 2009 Yılının En " Has " Tartışma / Haber Programı ( Abbas Güçlü İle Genç
  Bakış )
 • 2009 Yılının En " Has " Aktüalite Programı ( Saba Tümer İle Bu Gece CNN Türk )
 • 2009 Yılının En " Has " Türkçe Müzik Yayını Yapan Radyosu ( Radyo D )
 • 2009 Yılının En " Has " Yabancı Müzik Yayını Yapan Radyosu ( Pal Station )
 • 2009 Yılının En " Has " Oyuncusu ( Kadın ) ( Oya Başar - Benim Annem Bir
  Melek )
 • 2009 Yılının En " Has " Oyuncusu ( Erkek ) ( Serhan Yavaş - Unutulmaz )
 • 2009 Yılının En " Has " Albümü ( Kadın ) ( Bengü )
 • 2009 Yılının En " Has " Albümü ( Erkek ) ( Murat Dalkılıç )
 • Özel Ödül - Beyazıt Öztürk ( Tohum Otizm Vakfı Yararına Yaptığı Program Nedeniyle )
 • Özel Ödül - Figen Atalay, Cumhuriyet gazetesi Eğitim Editörü
 • Anma Ödülü - Turhan Selçuk

BERLIN STUDY WORLD'DEYDİK...


Bu sene beşincisi düzenlenen, Almanya'nın ve tüm dünyanın akademi dünyasını bir araya getiren eğitim fuarında Kadir Has üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Ofisi de yer aldı. 29 ülkeden, 180 katılımcının ve 7584 kişinin ziyaret ettiği fuara ve Kadir Has Üniversitesi standına ilgi büyüktü.

Almanya'da ikamet eden Türk asıllı vatandaşlarımız ve Avrupalı gençlerin de çoğunlukla ilgi gösterdiği standımızda, üniversitemiz yetkilileri, Türkiye'deki eğitim sistemi, Kadir Has üniversitesi lisans ve lisansüstü programları, Erasmus ve uluslararası değişim olanakları hakkında bilgilendirme yaptılar.

Fuara katılan diğer dünya üniversiteleri ile sıcak temaslar kurulurken, öğrencilerimiz için yeni işbirlikleri için ilk adımlar atıldı.

http://www.studyworld2010.com/eng/


KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ HAFTANIN KONUĞU SERİSİNDE 27 NİSAN SALI GÜNÜ YURTİÇİNDE
VE YURTDIŞINDA BİRÇOK KİŞİSEL SERGİ GERÇEKLEŞTİREN SANATÇI
DOÇENT İNCİ EVİNER'İ AĞIRLADI


Kadir Has Üniversitesi Haftanın Konuğu serisinde, 27 Nisan Salı günü, yurtiçinde ve yurtdışında birçok kişisel sergi gerçekleştiren sanatçı Doçent İnci Eviner'i ağırladı.

Konuşmasında esin kaynakları, sanat pratiği ve desenle kurduğu ilişkisinden bahseden Eviner, 2004 yılı sonrasında ürettiği işleri hakkında bilgi verdi. Son dönem işlerinde, hazır imge ve çini mürekkebiyle yaptığı desenleri birleştirdiği duvar yerleştirmelerinde, izleyiciyi sadece görsel bir deneyime değil, işlerle fiziksel bir ilişkiye de davet edip tekinsiz olanla bir karşılaşma yaratmaya çalıştığını belirtti. 2008 sonrasında ise kompozit video tekniği ile ürettiği Harem adlı eserinde Melling'in gravürüne, kendi kurgusunu yerleştirerek, aynı zaman ve düzlemde pek çok sahneyi bir araya getirdiğini anlattı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'ndeki eğitmenlik deneyiminden de bahseden Eviner, birey olarak yaklaştığı genç sanatçı adaylarıyla çalışmaktan çok beslendiğini söyledi.

Günümüzde sanatın, ancak disiplinler arası bir yaklaşımla ve sanat pratiği içinde olan kişiler tarafından öğretilebileceğini, deneyimleri aracılığıyla anlatan Eviner, çalışmalarında daha çok içi delikli kadınları, kadınların bu boşluklarda ürettikleri başka dünyaları, kendi kendine sohbet eden kadınları ve o kadınlar arasındaki ilişkileri yansıtmaya çalıştığını söyledi. Eviner ayrıca çalışmalarında figürler arası hiyerarşiye ve herhangi bir sınıra inanmadığını belirtti.


ULAŞTIRMA BAKANLIĞI, TCDD, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ, AKADEMİK DÜNYA İLE DEMİRYOLU SEKTÖRÜNÜ BİR ARAYA GETİREN
RTL-2010 II. DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI ve LOJİSTİK KONGRESİ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Ulaştırma Bakanlığı, TCDD, Tüvasaş, Tüdemsaş, Tülomsaş, Akademik Dünya ile Demiryolu sektörünü bir araya getiren RTL - 2010 II. Demiryolu Taşımacılığı ve Lojistik Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Üç oturumdan oluşan kongrenin birinci oturumunda Demiryolu Taşımacılığında Operasyon Yönetimi konusu tartışıldı. Ulaştırma Bakanlığından Prof. Dr. Mustafa Karaşahin'in yönettiği oturumda ilk olarak konuşan Kadir Has Üniversitesi Lojistik program başkanı Ömer Faruk Görçün Demiryolu Taşımacılığında işletim modellerinden ve Uluslararası Demiryolu mevzuatlarından bahsetti. İkinci konuşmacı olan Tüvasaş Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Muammer Kantarcı Orta Avrupa ülkelerinde demiryolu terminallerinden bahsederek iki terminal ve lojistik köy örneği ile konunun önemini dile getirdi.

Oturumun üçüncü konuşmacısı Tüdemsaş Ar-Ge Daire Başkanı Mahmut Demir Vagon standartları ve taşımacılığa söz konusu standartların etkisinden bahsederek, Türkiye'de bu konuda yaşanan son gelişmeleri dinleyicilere aktardı. Bir sonraki konuşmacı olan Aydın Güvenler Türkiye ile çevre ülkeler arasındaki demiryolu bağlantıları ile demiryolu koridorlarını anlatarak, bu konuda yaşanan sorunları belirtti. Oturumun son konuşmacısı olan TCCD Yük Dairesi Başkan Yardımcısı Bilgin Recep Bekem TCDD olarak son süreçte yaptıkları atılımları dile getirerek, lojistik ve demiryolu taşımacılığında uygulanmakta olan ve planlanmış projeleri dinleyiciler ile paylaştı. Soru ve cevapların sonunda birinci oturum sona erdi.

İkinci oturum İstanbul Üniversitesinde Prof. Dr Sıddık Yarman tarafından yönetilmiş, birinci konuşmacı olan Savronik ve Rayder Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Süer Demiryolu sektöründe serbestleşmeden ve serbestleşmenin öneminden bahsederken, ikinci konuşmacı Prof. Dr Mustafa Karaşahin demiryolu taşımacılığında serbestleşme modellerinden ve farklı ülkelerin uyguladıkları sistemlerden bahsederek, ülkemizde uygulanacak olası serbestleşme modellerini ve özelliklerini dile getirmiştir. Üçüncü konuşmacı olan Rayder Genel sekreteri Ahmet Gök demiryolu taşımacılığında eğitimin öneminden bahsederek dünya örnekleri ile ülkemizdeki demiryolu eğitimini karşılaştırmalı olarak aktarmıştır.

Oturumun son konuşmacısı Yrd.Doç. Dr Hakan Güler demiryolu taşımacılığında altyapı sorunlarından ve gereksinimlerden bahsetmiştir.

Üçüncü ve son oturum Kadir Has Üniversitesi Lojistik program başkanı Ömer Faruk Görçün tarafından yönetilmiş, oturumda ilk olarak Eksper Tren A.Ş den Erdin Erengül, ardından Konsped Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Mete Tırman, son olarak da Tüvasaş A.Ş Ar-Ge Daire Başkanı Nuri Sezer sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.


ÜNİVERSİTELERARASI GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİMİZ KANSU İLMEN 96 KİLO'DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU


Çorum Hitit  Üniversitesinin ev sahipliğinde,  21 - 25 Nisan 2010  tarihleri arasında yapılan Türkiye Üniversitelerarası Güreş Şampiyonasında Öğrencimiz Kansu İLDEM 96 kilo'da Bireysel Türkiye Şampiyonu oldu.

20 Üniversite'den toplam 180 sporcu öğrencinin katldığı  şampiyonada Öğrencimiz Ali Can DEMİR de 74 kilo'da üçüncü oldu.

S.NO

SPORCUNUN ADI-SOYADI

FAKÜLTESİ

SINIFI

1

Kansu İLDEM

İ.İ.B.F.

1

2

Alican DEMİR

İ.İ.B.F.

1


GSF TİYATRO BÖLÜMÜ BAŞARILI GEÇEN
TURNESİYLE KIBRIS'TAYDI !


Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinin bu yıl sergiledikleri üç oyundan biri olan Canavar Sofrası ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde düzenlenen TiyatrODTÜ Festivali'nde Kıbrıslı seyircilerle buluştu. Mart ayında aynı oyunu Bahçelievler Genç Sahne Tiyatro Festivali'nde sergileyen öğrencilerimiz Kıbrıs'a düzenlenen turnede bir kez daha geniş bir seyirci kitlesine ulaşarak üniversitemizi Kıbrıs'ta temsil etti.

SEMİNER: " ANAYASA HUKUKU "
Yrd. Doç.Dr. Olgun Akbulut

Tarih:
5 Mayıs 2010
Saat: 09:00 -15:00, Salon Cibali

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TASARIM ATÖLYESİ 2
8 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ TEKRAR BAŞLIYOR


AB-TÜRKİYE İLİŞKİLERİNDE ÖN YARGILARIN AŞILMASINDA SİVİL TOPLUM ve İLETİŞİMİN ÖNEMİ

9.30-10.00 Kahve Kayıt
10.00 Açılış

Sn.Yrd. Doç. Dr. Uğur ÖZGÖKER KHU ABAUM Müdürü
Sn.Prof. Dr. Mustafa AYDIN KHU Rektörü
Sn. Mevlüt ÇAVUŞOĞLU Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Başkanı
Sn. Egemen BAĞIŞ Devlet Bakanı ve Başmüzakereci (*)

Panel Başkanı
Sn.B.E. Ziya Müezzinoğlu Türkiye-Avrupa Vakfı (TAV) Yönetim Kurulu Başkanı

Panelistler

Sn.Prof. Dr. Haluk KABAALİOĞLU Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı  
İktisadi Kalkınma Vakfı ( IKV) Yönetim Kurulu Başkanı
Sn. Zeynep GÖĞÜŞ Gazeteci, ZEGO İletişim Kurucusu ve Başkanı
Sn. B.E. Volkan VURAL Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği ( TÜSİAD) Yönetim
Kurulu Üyesi, ABGS Kurucu Genel Sekreteri
Sn.Prof. Dr. Haluk GÜNUĞUR Türkiye AB Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Sn. Tunay INCE AB Çalışmaları Merkezleri Dernekleri Yönetim Kurulu Başkanı ve ABGS E.  Genel Sekreter Yrd.    

12.30- 13.00 Avrupa Birliği 2020 Stratejisi ve Değerlendirme
Sn. Serdar DİNLER Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Birliği Türkiye Temsilcisi

13.30- Soru- Cevap 
14.00 -Kapanış
            
AB Günü kutlaması ve panel kapsamında " Türkiye'nin 50 Yıllık AB Macerası" isimli   gazete 1.sayfalarından oluşan özel bir sergi açılışı yapılacaktır.

(*) Teyit beklenmektedir.

AB Araştırma ve Uygulama Merkezi (ABAUM)

İletişim Bilgisi:

Deniz KOZAT
E-posta: abaum@khas.edu.tr
Tel:0212-533 65 32/1127-1609
Faks:0212 533 65 15

Tarih: 10 Mayıs 2010
Saat:
09:30 -14:00, Salon Cibali


PANEL: " DÜNYA MEDYASININ GÖZÜ İLE TÜRK MEDYASI "

Tarih:
11 Mayıs 2010
Saat: 09:30 -14:00, Salon Fener


KONFERANS: " İSTANBUL ŞİİR FESTİVALİ:
ŞİİR DİNLETİSİ "
Şair Christopher Middleton

Tarih:
14 Mayıs 2010
Saat:
11:00 -12:00, Salon Fener

PANEL : " YERİN YARATICI PRATİKTEKİ ÖNEMİ "
Prof. Roberley Bell

Tarih:
14 Mayıs 2010
Saat:
14:00 -17:00, Salon Cibali


SEMİNER: " EXPERT HEARING IN THE BLACK SEA REGION "
Prof. Dr. Mustafa Aydın, Dr. Stefan Bergheim

Tarih:
17 Mayıs 2010
Saat:
09:00 -18:00, Salon Cibali


 
© Kadir Has Üniversitesi