1 Haziran 2006 Sayı: 75
Bültenimiz her ayın 1'inde ve 15'inde yayınlanır.
HABERLER
Kadir Has Üniversitesini
360 derece görmek için
SPORBOARD
Üniversitemiz ile ilgili olan her türlü spor faaliyetini , bu bölümünde görebilirsiniz.

The Writing Center
Şirketiniz Hakkında Haberlerin Yayınlanmasını istiyorsanız.
e-vision@khas.edu.tr
adresinden bize ulaşınız.

Bültenin size gönderilmesini istemiyorsanız. Mail'inizin Subject Bölümüne "Remove" yazıp
e-vision@khas.edu.tr
adresine yollayınız.
Ulaşım Bilgileri
Cibali Merkez Kampüsü
Cibali / İSTANBUL
34230
Telefon :
(212) 533 65 32
(212) 533 57 65
Fax :
(212) 534 07 41
Bahçelievler Kampüsü
Kadir Has Center
Mehmetcik Sok. No.1
34590 Bahçelievler / İstanbul
Telefon :
(212) 441 47 24
Fax :
(212) 441 45 34

Selimpaşa Kampüsü
E-5 Üzeri Selimpaşa / İstanbul
Telefon :
(212) 713 90 08
(212) 713 90 01
(212) 731 90 01
Fax :
(212) 731 57 37

 Kadir Has Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Kadir Has'ın İsmi Üniversitemiz Üzerindeki Caddeye Verilmiştir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Kadir Topbaş ve Sayın Kadir Has'ın Katılımları ile Gerçekleşecek Açılış Törenine Tüm Halkımız ve Öğrencilerimiz Davetlidir.

Kadir Has Caddesi Açılış Töreni

8 Haziran 2006 Saat: 11:30
Kadir Has Üniversitesi Önü, Tenis Kortu

 
4. KADİR HAS ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kadir Has Ödülleri, görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın üstlendiği tören, Kadir Has Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Kadir Has ve Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Yılmaz’ın konuşmalarıyla başladı. Ardından  “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Üyeliği Avrupa Birliği’ne Ne Katar” konulu bilimsel yayınlar arasından seçilen eserlerin sahiplerine, ödülleri takdim edildi.
Gecede “Aklın Yolu Nereden Geçiyor” adlı çalışmasıyla Savaşkan İlmak birinciliğe, “Türkiyeli Avrupa’nın Ekonomik ve Askeri Gücü” adlı kitabı ile İrfan Kaya Ülgen ikinciliğe, “Türkiye’nin Avrupa Birliği Üyeliği Avrupa Birliğine Ne Katar” isimli eseri ile Hakkı Çiftçi üçüncülüğe layık görüldü. Ayrıca Oğuzhan Erol, Ahmet Çimen ve İrfan Kalaycı’ya Mansiyon Ödülü verildi.


2005 yılı Kadir Has Ödül töreni, Sezen Aksu’nun coşkulu konseri ile devam etti. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir konser veren sanatçı, salonu dolduran davetli grubuna keyifli dakikalar yaşattı.


Kadir Has Üniversitesi
Avrupa Günü Kutlamaları

9,11 Mayıs 2006

Kadir Has Üniversitesi Cibali ve Selimpaşa kampüslerinde 9,11 mayıs günlerinde  gerçekleştirilen Avrupa Günü Kutlamalarında “AB Müzakere Sürecinde Ekonomi” ve  “Avrupa Birliği Müzakere Sürecinde Medyanın Rolü: Kültürel Bir Yaklaşım” konuları ele alındı. Ekonomi konusuyla ilgili olarak; Ekonomi Muhabirleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Celal Toprak, Türkiye Avrupa Vakfı Başkanı Ziya Müezzinoğlu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Doç. Dr. Abdüllatif Şener; Gazi Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu; MESS ve TİSK Başkanı Tuğrul Kudatgobilik; EDAM (Ekonomi ve Dış İlişkiler Araştırma Merkezi) Başkanı Sinan Ülgen; Rekabet Kurumu Kurucu Başkanı Prof. Dr. Aydın Ayaydın söz alırken, küreselleşme ve AB ile entegrasyonda Türk ekonomisinin beklentileri üzerinde duruldu.
AB Müzakere Sürecinde Medyanın Rolü paneline konuşmacı olarak katılan Pusula ve Manşet Programları Yapımcısı Mithat Bereket; Avrupa Birliği İletişim Grubu Başkanı Ahmet Sever ve Hürriyet Gazetesi yazarı Dr. Cüneyt Ülsever konuşmalarında Türk ve Avrupa medyasının ve kamuoyunun, AB entegrasyon sürecine bakış açısı üzerinde durdu.


KHASFEST 2006
Kadir Has Üniversitesi Bahar Festivali


Bahar Festivali Görüntüleri

4. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ŞENLİĞİ
2006 Yılının En "HAS" Bilişimcileri

ÖDÜL TÖRENİ Görüntüleri
Kazananlar Listesi

http://bts.khas.edu.tr
© Kadir Has Üniversitesi